Viena no populārākām iespējā kā glabāt failus internetā jeb mākonī ir Dropbox. Īpaši tas ir noderīgi cilvēkiem, kas regulāri strādā ar vairākiem datoriem, piemēram, mājā un darbā. No rīta pie viena datora mājās, pa dienu pie cita datora darbā, vakarā pie klēpjdatora. Tāpēc bieži gadās, ka faili ir aizmirsti vienā vai otrā datorā. Šādā gadījumā iespējams izmantot šādu programmu kā Dropbox.

Princips ir vienkāršs - katrā datorā tiek uzinstalēta šī programma, kur instalējot jānorāda viena mape ar kuru šī programma strādās. Šīs mapes saturs uz visiem datoriem būs vienāds, programma automātiski sinhronizēs saturu starp šīm mapēm. Pozitīvi, ka nevajag pat vienādas operētājsistēmas, tā darbojas gan uz Windows, gan Mac, gan Linux, gan iPhone. Atliek vienīgi instalējot programmu norādīt visos gadījumos vienu un to pašu lietotājvārdu un paroli.

Liels pluss ir Dropbox datņu izmaiņu ieraksti, ko iespējams aplūkot sava konta interneta profilā. Tas ļauj atjaunot kādu vecu dokumentu vai tā versiju, ko esam izdzēsuši no savas Dropbox mapītes, tādejādi atjaunojot to uz visiem datoriem. Atliek vienīgi reģistrēties caur šo saiti un lejuplādēt programmu šeit.

Te ir arī mazs video par šo programmu: Dropbox

Kā vēl viena pozitīva lieta saistībā ar Dropbox, jāmin iespēja piekļūt saviem Dropbox failiem pa tiešo no e-studijām. Failu atlasītāja logā atradīsiet arī tādu iespēju kā pieslēgšanos savam Dropbox kontam, lai pievienotu nepieciešamos failus e-studiju sistēmā.