Tā kā tuvojas jaunais studiju gads, tad drīz vien studentiem būs jāsāk cītīgi mācīties. Bieži jādzird pasniedzēju sūdzības, ka studenti nav pietiekoši sagatavojušies un netiek līdzi mācību vielai, savukārt studenti mēdz sūdzēties, ka pasniedzējs nespēj izskaidrot vielu saprotami. Personīgi es uzskatu, ka viss ir atkarīgs no paša vēlmes, jāpieliek tikai nedaudz centības un viss izdosies, bet bieži vien studenti tiešām nespēj izprast vielu dēļ dažādiem "robiem" zināšanās. To gan var kompensēt veiksmīgi izmantojot jaunās tehnoloģijas un resursu pieejamību.

Mūsdienu elektroniskajā vidē informācijas ir neierobežotā daudzumā un priecē fakts, ka parādās aizvien vairāk mācību materiālu latviešu valodā. Attīstoties interneta izplatībai un tehnoloģiskajiem risinājumiem, mainās arī skolotāju izpratne par to, kā optimizēt savu darbu un komunikāciju ar studentiem, tāpēc arvien vairāk skolotāju un augstskolu pasniedzēju publicē savus resursus internetā. Pameklējot internetā var atrast lekcijas astronomijā, projektēšanā un būvniecībā, tehniskajās zinātnēs , datortīklos un tā varētu turpināt vēl un vēl.

Sevišķi labvēlīga vide ir tiem, kas nav pietiekoši čakli mācījušies skolas laikā, bet vēlas atgūt iekavēto. Tiek veidotas pat speciālas vietnes, kas ļauj skolām izveidot savas materiālu krātuves. Viens no tādiem pozitīviem piemēriem ir eduspace, kas ļauj skolām izvietot un piedāvāt lietotājiem dažādus materiālus bez maksas. Lai gan šī vietne ir vairāk tendēta uz skolām, tomēr šī ir lieliska vietne studentiem, kas vēlas pilnveidot savus zināšanas un iekavēto vidusskolā, jo šeit ir izvietoti tādi kursi kā - sagatavošanas kursi matemātikā, fizikā, angļu valodā, latviešu valodā, ķīmijā. Tāpat var ieteikt vietni dzm.lv , kur var atrast virkni mācību materiālus bioloģijā, dabaszinībās, matemātikā, ķīmijā.