Nu jau kādu laiku atpakaļ (2010. gada decembrī) piedalījos BOVA stratēģiskajā seminārā. Tur mūsu grupai (BOVA e-studiju speciālistiem) bija jāprezentē padarītais e-studiju jomā. Mūsu grupa bija izveidojusi prezentāciju ar Prezi, interneta bāzes rīks, kas paredzēts tiešsaistes prezentāciju veidošanai.  Pats par sevi tas nebūtu nekas neparasts, bet tas izraisīja vairāku mācībspēku interesi, kuri saskatīja iespēju atsvaidzināt savas tradicionālās slaidu prezentācijas ar ko atraktīvāku. Tāpēc nolēmu nedaudz iepazīstināt ar šo netradicionālo tiešaissaites prezentācijas rīku.

Prezi ir mūsdienīgs un jaunākās paaudzes prezentācijas rīks, kas tradicionālo slaidu vietā piedāvā darboties uz vienas kopējas „darba lapas”, kur lietotājs var izvietot gan bildes un tekstu, gan video failus, pēc tam izveidojot šo elementu parādīšanās secību.  Katru elementu var ērti pietuvināt un attālināt, tādejādi ar dažādiem elementiem, nodrošinot vienotu ideju plūsmu.

Tas pozitīvais visā ir tas, ka Prezi pamatversija ir bez maksas, kas liekas ļoti pieņemama un funkcionāla. Turklāt Prezi mājaslapā ir vairākas video instrukcijas, kas pietiekoši izsmeļoši ļauj apgūt tā darbību. Maksas versijas jau piedāvā tādas funkcijas kā uzņēmuma zīmola integrēšana, privātuma iestatījumi u.c. Pozitīvi, ka prezentāciju var saglabāt un rādīt arī bezsaistes režīmā, kas samazina tiešo atkarību no interneta. Šeit zemāk atrodas manis veidota prezentācija par LLU e-studiju koordinācijas centra, kas veidota pilnīgi bez jebkādiem efektiem. Veidoju to, lai parādītu, ka cilvēks, kas māk tikai ievietot attēlus un uzrakstīt tekstu, var sagatavot pietiekoši interesantu prezentāciju.

Apgūt darbu ar Prezi pamat līmenī var pat dažās minūtēs, bet lai pastrādātu nopietnāk nepieciešams jau pamācīties ilgāk.  Viss atkarīgs no datorlietotāja tehniskajām spējām un pieredzes. Manuprāt, šis rīks daudz vairāk liek piedomāt pie prezentācijas satura, jo viss atrodas vienkopus un ir iespējams izveidot ļoti saskaņotu un nepārtrauktu sižeta norisi.

Izmēģiniet paši Prezi iespējas un izvērtējiet tā noderīgumu savā darbā! Veiksmi!