Cik garam jābūt mācību video materiālam?

Arī LLU mācībspēki arvien vairāk savos kursu materiālos izvieto video lekcijas, kas protams ir ļoti pozitīvi. Pēdējā laikā vairāki mācībspēki ir prasījuši, cik tad video materiālam būtu jābūt garam? Tas ir grūti atbildāms jautājums, tomēr mans personīgais uzskats ir, ka īsāki video materiāli ir daudz labāki par garajiem. Tomēr, lai gūtu pārliecību, centos izpētīt arī citu viedokli un vispārējās tendences šajā jomā.

Lasīt tālāk: Cik garam jābūt mācību video materiālam?

Kas ir elektroniskais mācību materiāls?

Elektronisko materiālu lietojums kļūst arvien aktīvāks un būtībā tas jau ir kļuvis par neatņemamu mācību procesa sastāvdaļu. Arvien biežāk nākas saskerties ar mācībspēkiem, kas īsti neizprot elektroniskā materiāla būtību. Jebkurš dokuments, kas pārvērsts digitālā veidā vēl nekļūst par elektronisko mācību materiālu. Tāpēc lai veicinātu izpratni par elektroniskā mācību materiāla izstrādes prasībām, nolēmu apkopot svarīgākās īpašības.

Lasīt tālāk: Kas ir elektroniskais mācību materiāls?

Seko līdz kursa aktivitātei

Vairāki mācībspēki vēlas sekot līdzi kursa aktivitātei - mācību materiālu apskates statistikai, studentu aktivitātei kursā, no kurienes notiek pieslēgšanās testam utt.. Šāda iespēja ir bijusi jau kopš pašiem LLU e-studiju pirmsākumiem, vienkārši mainoties e-studiju versijā ir mainījies statistikas žurnālu izvietojums.

Lasīt tālāk: Seko līdz kursa aktivitātei

Dropbox - failu glabāšanas vietne internetā

Viena no populārākām iespējā kā glabāt failus internetā jeb mākonī ir Dropbox. Īpaši tas ir noderīgi cilvēkiem, kas regulāri strādā ar vairākiem datoriem, piemēram, mājā un darbā. No rīta pie viena datora mājās, pa dienu pie cita datora darbā, vakarā pie klēpjdatora. Tāpēc bieži gadās, ka faili ir aizmirsti vienā vai otrā datorā. Šādā gadījumā iespējams izmantot šādu programmu kā Dropbox.

Lasīt tālāk: Dropbox - failu glabāšanas vietne internetā